طرز صحیح استفاده از انواع ظروف
مارس 10, 2018

طرز استفاده از ظروف نچسب

طرز استفاده از ظروف نچسب

نکات قابل توجه در مورد استفاده از ظروف تفلون ، ظروف چدن ، ظروف سرامیکی و ظروف گرانیتی :

1 ) در هنگام خرید ظروف تفلون و ظروف سرامیک حتما به مارک این ظروف دقت نمایید و از برندهای متفرقه به خاطر قیمت پایین این نوع محصولات به هیچ عنوان استفاده نکنید . از این رو ظروفی که خریداری میکنید حتما باید دارای نشان استاندارد باشند و اگر محصول خریداری شما ایرانی باشد حتما علاوه بر نشان استاندارد ، تاییده از وزارت بهداشت نیز باید داشته باشد . حتما پیش خود میگویید مگر این چنین ظروفی هم در بازار موجود هستند ؟! جواب بله است . شرکت تفلون جنوب تولید کننده انواع ظروف تفلون بصورت قابلمه و ماهیتابه تک و سرویس در پارچه های مختلف می باشد و دارای نشان استاندارد و تاییده از وزارت بهداشت و دارای پروانه وزارت صنعت معدن و تجارت می باشد .

2 ) در هنگام آشپزی با انواع ظروف پخت و پز همواره از شعله مناسب استفاده نمایید . زیرا شعله زیاد به ظرف شما آسیب می زند و در کوتاه مدت باعث خرابی ظروف نچسب شما خواهد شد. پس بهتر از از شعله متناسب با اندازه ظرف انتخاب گردد.

3) همواره از قاشق های مخصوص برای ظروف نچسب و ظروف گرانیت و سرامیک استفاده کنید . قاشق های مخصوص ظروف تفلون مانند قاشق یا کفگیر چوبی و یا کفگیر و ملاقه های با روکش تفلون یا سیلیکونی می باشند . هرگز از قاشق استیل و یا وسایل مشابه ان در ظروف نچسب استفاده نکنید چرا که قاشق استیل کاملا به پوشش نچسب آسیب می زند و ان را از بین می برد .

 

4) درهنگام شستشوی ظروف تفلون و ظروف سرامیک و گرانیت نیز از اسکاچ و سیم زبر استفاده نکنید و حتی الامکان از ابر و یا اسکاچ های مخصوص ظروف تفلون که فاقد زبری می باشند استفاده نمایید . و برای استفاده در ماشین ظرفشویی ابتدا باید ظرف را از باقیمانده غذا پاک نمود و از قرص های ماشین ظرفشویی استاندارد استفاده کرد.

 

5) از ظروفی که پوشش نچسب آنها از بین رفته است استفاده نکنید . ظروفی که خاصیت نچسب خود را از دست داده اند و پوشش تفلون و گرانیت و یا سرامیک آنها از بین رفته است قابل ترمیم نیستند و هرگز انها را بازسازی نکنید .

6) قبل از اولین استفاده ازظروف نچسب ، انها را با آب داغ و مایع ظرفشویی بشویید . پس از شستشوی ظروف تفلون و یا سرامیکی و یا گرانیتی چند قطره روغن مایع را درون ظرف ریخته و به وسیله پارچه ای نرم تمام سطح داخلی ظرف را روغن کاری نمایید و دوباره با مایع ظرفشویی بشورید.

 

 

7 ) در هنگام آشپزی با ظروف نچسب، اول همیشه روغن یا مواد را در ظرف بریزید بعدا ظرف را روی اجاق گاز و شعله مناسب بگذارید . هیچ گاه قابلمه ، ماهیتابه و سایر ظروف نچسب را خالی بر روی شعله قرار ندهید .

با رعایت این 7 نکته ،ظروف نچسب شما همواره کیفیت اولیه خود را حفظ خواهند کرد و شما هیچ نگرانی در استفاده از این ظروف نخواهید داشت .

 

دیدگاه ها بسته شده است